Jdi na obsah Jdi na menu
 

Obec Kočí u Chrudimi

Kostel sv. Bartoloměje Kočí - dominanta obce

Založení kostela je datováno k 28. února 1397 zakládající listinou královny a druhé manželky Žofie krále Václava IV. Stavba kostela je jedinečnou památkou na středověké tesařské umění. Důkazem je i hlavní vchod do kostela, který je umožněn po dřevěném mostě dlouhém 18 m a byl postaven roku 1721 a je v původním stavu! Proto doporučujeme všem, kteří projíždí obcí Kočí, aby se zde zastavili a shlédli toto krásné umělecké dílo. Současně s návštěvou kostela mohou návštěvníci spojit příjemné s užitečným a to poobědvat nebo si dát dobrou večeři ve zdejší restauraci Bartoni.

Kostel sv.Bartoloměje v Kočí

 

Interiér kostela sv. BartolomějeInteriér kostela sv. Bartoloměje

 

Kostel sv. Bartoloměje Kočí

Obec Kočí se svými 563 obyvateli se nachází na Chrudimsku cca 5,5 km od Chrudimi východním směrem. 

Viz. mapa

 

Zahradní prvky na dětské hřiště